به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

این توضیحات و عنوان از ویرایش قالب ، قابل تغییر است.

مکان تبلیغات شما

امکانات وب

پر مخاطب ها

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  saheleaftab

  با سرمایه‌‌گذاری در پرتغال چقدر باید مالیات بدهیم؟

  در سراسر دنیا افراد باید در صورت سرمایه گذاری یا کسب درآمد مالیات بپردازند لذا کشور پرتغال هم از این قانون مستثنی نمی باشد حتی این قانون برای افراد غیر مقیم هم نیز حاکم می باشد فقط شرایط اقامتی و مدت زمانی که در کشور پرتغال زندگی می کنند و حضور دارند بر نرخ مالیاتی که باید در پرتغال پرداخت کنند تاثیر گذار خواهد بود و یکی از شرایط اخذ اقامت طلایی پرتغال توسط اتباع غیر اتحادیه اروپایی، دریافت شماره مالیاتی پرتغالی(NIF) است به خصوص اگر این افراد خود اشتغال یا صاحب کسب و کار باشند.

  اگر اقامت دائم پرتغال را داشته باشید یا اینکه بیش از 6 ماه از سال را در پرتغال زندگی کنید، جزو مالیات دهندگان این کشور محسوب می شوید. حتی ساکنان پرتغال بر درآمد جهانی خود نیز هم باید مالیات بپردازند اما افراد غیر مقیم که کمتر از 6 ماه از سال در پرتغال زندگی می کنند فقط بر درآمدهای به دست آمده در پرتغال مشمول مالیات با نرخ ثابت می شوند.

  سال مالیاتی پرتغال از از اول ژانویه شروع می شود و در 31 دسامبر به پایان می رسد و اظهارنامه مالیاتی را باید بین ماه آوریل و ژوئن سال بعد ارائه دهید. اطمینان حاصل کنید که اظهارنامه خود را به موقع و دقیق ثبت کنید زیرا وجود هرگونه خطا حتی غیر عمدی، در ارائه مقادیر لازم برای محاسبه مالیات، تخلف محسوب می شود و باید بابت آن جریمه بپردازید که حدوداً از 200 تا 2500 یورو و یا بیشتر می باشد و حتی در موارد سنگین منجر به حبس خواهد شد به این منظور ما توصیه می کنیم اگر در کشور پرتغال تجارت انجام می دهید، حتماً یک حسابدار استخدام کنید.

  در پرتغال مالیات بر عایدی سرمایه، به سود حاصل از فروش هر دارایی شامل املاک، سهام و اوراق قرضه اعمال می شود که در این کشور نرخ مالیات برای سود حاصل از سرمایه هم برای افراد مقیم و هم برای افراد غیر مقیم 28%درصد است و برای شرکت ها 25% درصد اعمال می شود.

  اگر جهت اخذ اقامت طلایی پرتغال صاحب ملک شدید، باید مالیات املاک (IMI) را بپردازید. نرخ ها بر اساس هر شهرداری و منطقه ای که در آن خانه دارید تعیین می شود که از حدود 0.3درصد تا 0.45درصد ارزش یک خانه متغیر است و در مناطق روستایی نرخ 0.8% اعمال می شود.

  یکی دیگر از مالیات ها پس از خرید ملک در پرتغال(AIMI) است. این مالیات به عنوان مالیات بر ثروت پرتغالی شناخته می شود، و برای افرادی که دارایی کل املاک و مستغلات آنها بالای 600 هزار یورو هست تأثیر می گذارد و سه سطح مالیات AIMI در پرتغال وجود دارد:

  • مالیات 0.7 درصدی بر اموالی که بین 600 هزار یورو تا 1 میلیون یورو ارزش دارند.
  • مالیات 1 درصدی بر اموالی که بین 1 تا 2 میلیون یورو ارزش دارند.
  • مالیات 1.5 درصدی بر اموالی که بیش از 2 میلیون یورو ارزش دارند.

  در برخی موارد معافیت‌ مالیاتی و یا کاهش‌ هایی وجود دارد مانند معافیت کامل برای سود سرمایه‌ای حاصل از فروش یک مسکن اصلی یعنی ساکنانی که خانه اصلی خود را می فروشند و تصمیم دارند ملک دیگری را در پرتغال یا سایر نقاط اتحادیه اروپا بخرند و یا افرادی که ملکی را قبل از سال 1989 خریده اند را می فروشند اعمال می شود. یا کاهش 50 درصدی مالیات برای دارایی‌هایی که بیش از دو سال نگهداری می شوند.

  حال اگر پس از خرید ملک تصمیم بگیرید که آن را اجاره دهید، هر سودی که از درآمد اجاره به دست می آید مشمول مالیات می شود. درآمد خالص اجاره با نرخ ثابت 15 درصد مشمول مالیات است.

  از آنجائیکه بیمه آتش سوزی برای همه املاک اجاره ای اجباری است می توانید حق دریافت کسر مالیات داشته باشید.

  و اگر صاحب یک شرکت/کسب و کار هستید، باید مالیات شرکت را با نرخ ثابت 21 درصد بر هر سود پرداخت کنید و همچنین هزینه های اضافی برای سود بیش از 1.5 میلیون یورو اعمال می شود. البته برای شرکت های کوچک و متوسط ​​ 17 درصد است. و مشاغل کوچک و تاجران انحصاری با گردش مالی سالانه کمتر از 200 هزار یورو می توانند بر گردش مالی خود مالیات پرداخت کنند.

  برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

  saheleaftab2022
  دوشنبه 15 خرداد 1402 - 16:44
  بازدید : 42
  برچسب‌ها :

  آمار سایت

  آنلاین :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید هفته گذشته :
  بازدید ماه گذشته :
  بازدید سال گذشته :
  کل بازدید :
  تعداد کل مطالب : 176
  تعداد کل نظرات : 0

  خبرنامه